Basında AGO

AGO SPOR KÜLÜBÜ BAŞARIYA DOYMUYOR

AGO Spor Kulübü, 2022 yılında yüzmeden tenise voleyboldan atletizme kadar birçok dalda başarılara imza atmaya devam ediyor.

Basında AGO

AGO'DA MİNİKLER İLE ÇEVRECİ YAZAR ECE KARADAĞ, ATIKLARI KOMPOSTLADI

Anadolu Gelişim Okullarının Çocuk Yazar Buluşması'nda eğitimci ve çevreci yazar Ece Karadağ "Konuşan Çöp Kovası" adlı kitabı ile muhteşem bir etkinlik gerçekleştirdi

Basında AGO

İSTANBUL'DAN AGO'YA GELEN TÜRKİYE İKİNCİLİĞİ

İstanbul Belediyesinin Türkiye çapında gerçekleştirdiği Sıfır Atık İnovasyon Yarışmasında, Anadolu Gelişim Okulları 7. sınıf öğrencisi Tunahan Kurt Konya'ya ikincilik ödülü getirdi

Basında AGO

AGO'DA 'İLK KEZ TİYATROYA GİDİYORUM' PROJESİ

Bu büyük buluşmada, Anadolu Gelişim Okulları aynı zamanda "İlk Kez Tiyatroya Gidiyorum" projesi kapsamında kardeş okullarının öğrencilerini gündüz gösteriminde ağırladı.

Basında AGO

AGO ROBOTİK KODLAMA ATÖLYESİ SERGİDE

Şehrimizde eğitim camiasının örnek kurumlarından olan ve eğitimdeki teknolojiyi en yakından takip eden Anadolu Gelişim Okullarının öğretmen ve öğrencileri, Robotik Kodlama Atölyesinde yaptıkları son çalışmaları M1 AVM’de sergilediler

Basında AGO

AGO ÖĞRENCİLERİNDEN İLERİ DÖNÜŞÜM TEKNİĞİ

Konya eğitiminin yeni yıldızı parlayan örnek kurumlarından Anadolu Gelişim Okulları, çevreci eylemlerine bir yenisini daha ekledi. Okul öğretmenleri ve öğrencileri tarafından “İLERİ DÖNÜŞÜM TEKNİĞİ” metodu ile oluşturulan özel kağıtlar üzerine yapılan Mevlana resimleri sergilendi ve vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Hazreti Mevlana’nın 748. Yılına ithafen düzenlenen MEVLANA SERGİSİ M1 AVM'de sanatseverler ile buluşturuldu. Sergi vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Basında AGO

AGO'DAN BELEDİYE BAŞKANI AHMET PEKYATIRMACI'YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ!

Okulumuzun bulunduğu sokağın, çevre ve doğa düzenlemesi için verdikleri desteklerinden dolayı, Genel Müdürümüz Ertan Dündar ve minik öğrencimiz Damla Girgin, Sayın Pekyatırmacı'yı makamında ziyaret ederek, okulumuz adına teşekkürlerini sundular. Pekyatırmacı: Biz senin için her şeyiyaparız! 2. sınıf öğrencimiz Damla Girgin ile başkanın samimi diyalogları ve özellikle Pekyatırmacı'nın öğrencimize, "Sen iste, biz her şeyi yaparız." sözleri yüzleri gülümsetirken bu anlar, başkanın Twitter hesabından da yayınlandı.

Basında AGO

AGO'DA GELECEĞİN NESLİNİ YETİŞTİRİYORUZ!

21.yüzyıl yaşam becerilerini destekleyen farklı ve donanımlı eğitim metot ve uygulamalarımız ile ilgili Kurucu Genel Müdürümüz Ertan Dündar, Pusula Gazetesi'nde bizi anlattı.

Basında AGO

AGO'da Muhteşem 23 Nisan Heyacanı

AGO öğrencileri "Güldür Güldür Tiyatro" gösterisinden, mini konserlere dans gösterilerine kadar birbirinden güzel performanslar ile bayram havasını bu yıl da evlerinde online olarak doyasıya yaşadılar.

Basında AGO

AGO Her Daim Ailesiyle Beraber

AGOLU anne ve babalar, evde kaldığımız bugünlerde, AGO Art Eğitmenleri eşliğinde online kolaj ve optik sanat tasarımlarını içeren birbirinden güzel çalışmalarını icra ederek, evlerinde hep birlikte keyifli vakitler geçirdiler.

Basında AGO

AGO, uzaktan eğitim yakından takip toplantılarına devam ediyor.

Anadolu Gelişim Okulları Yönetim ve Eğitmen Kadrosu, öğrencilerin uzaktan eğitime devam ettikleri bu zorlu süreçte, daha opsiyonel ve verimli noktaların değerlendirme toplantısını online olarak gerçekleştirdiler.

Basında AGO

AGO, öğrenci ilişki eğitimlerine devam ediyor

Anadolu Gelişim Okulları öğretmenleri, Mizaç Temelli Eğitim Modeli çerçevesinde, öğrencilerinin doğuştan gelen mizaç özelliklerini keşfederek, çocuklarının akademik çalışma yatkınlıklarına ve bireysel farklılıklarına uygun yönlendirmeler yapma hedeflerini belirledikleri 'Eğitmen Mizaç Eğitimleri' serisinin ikincisini, online platformda, Enoksis Mizaç Temelli Eğitim Eğitmeni Muammer Yazıcı ile gerçekleştirdiler.

Basında AGO

AGO’lu öğrenciler her alanda dikkat çekiyor

Çok yönlü eğitim, her alanda başarı hedefiyle çocuklarını yetiştiren Anadolu Gelişim Okulları, akademik alandaki başarıların yanı sıra, öğrencilerini sanat etkinliklerinde de desteklemeye devam ediyor. Konya Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği "Öğretmenler Günü" resim yarışmasında dereceye giren 4. sınıf öğrencisi M. Efe Tekerkaya, ödülünü İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük' ün elinden alırken, bu özel günde, AGO Kurucu Genel Müdürü Ertan Dündar ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Tuğba Malkondu, veliler ile birlikte öğrencilerinin gururlu anlarına eşlik etti.

Basında AGO

10 Kasımlar bir başka yaşanır AGO'da

Atatürk Orotoryası'ndan, mini mini birlerin şiirlerine, müzik öğretmenlerinin kemanı ile icra ettiği Atatürk Şarkılarından, Atasına duygularını şiir dizelerine döken öğrencilerine kadar çok özel bir anma töreni gerçekleştiren AGO Ailesi, hüzün ve gururu bir arada yaşadı.

Basında AGO

AGO OBJECTIVE Dergisi İlk Sayı Röportajını Gerçekleştirdi

AGO, ilk sayılarını çıkaracakları AGO OBJECTIVE Dergisi için, muhabir öğrenciler ve Gelişim Solar Enerji Genel Müdürü Mühendis Ertuğrul Çerşil'in konuğu oldular. 'Sürdürülebilir Enerji Kaynakları ve Gelecek'  üzerine yaptıkları sohbetin ardından, öğrenciler, Genel Müdür Ertan Dündar’ın da eşlik ettiği, röportajı gerçekleştirdiler.

Basında AGO

AGO farkındalık yaratmaya devam ediyor

Eko-Okul öğrencilerimizle birlikte tüm organik atıkları işleyen kompost makinemizin açılışını heyecanla gerçekleştirdik. Minik mühendislerimizin bu heyecanına; Konya Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüz Hülya Şevik ve Şube Müdürleri, Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Akçay'da katılımları ile eşlik ettiler.

Basında AGO

AGO'da bayram kutlaması

Anadolu Gelişim Okulları yöneticileri, öğretmenleri, veli ve öğrencileri, bayram sevincini bilgisayarlarının başında hep birlikte yaşadılar. Birbirleriyle bayramlaşıp, güzel dileklerde bulunan AGO’lular dışarı çıkamadığımız bu özel günde, yine beraber olmanın ayrıcalığını yaşadılar.

Basında AGO

Anadolu Gelişim Okulları’ndan online Satranç Turnuvası

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Haftası Kutlama Etkinlikleri kapsamında, Anadolu Gelişim Okulları, online satranç turnuvası düzenleyerek hem Türkiye çapındaki #evdekalsatrançlakal etkinliğini destekledi hem de Konya’mızdaki diğer okullarımıza örnek oldu.

Basında AGO

Anadolu Gelişim Okulları’nda online kutlama

Anadolu Gelişim Okulları Ailesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı evlerde ve online kutlayarak uzaktan da olsa çok özel bir günü birlikte geçirdiler.

Basında AGO

Anadolu Gelişim Okulları hedef büyüttü

Konya eğitim sistemine dahil olan genç ama iddialı kurumların başında gelen Anadolu Gelişim Okulları yöneticileri ve öğretmenleri, çocuklarımızın eve kapandığı bugün de ilklere imza atmaya devam ediyor. Tecrübeli Okul Müdürü Ertan Dündar hoca bu konu ile ilgili ilk açıklamayı BBN habere yaptı. Dündar, “22 Mart 2020 tarihinde öğrencilere online canlı derse başladık. 27 Mart’ta öğretmenlerle online toplantı yapıldı. Konya’da ilk online veli toplantısını 31 Mart 2020 de yaptık. İlklerin okulu olmaya devam ediyoruz. Çağın çocuğuna, çağın okulu olmaya çalışıyoruz" dedi.

Basında AGO

Kendi Elektriğini Üreten İlk Okul “Anadolu Gelişim Okulları”

Okul çatısına kurulan güneş panelleri sayesinde, Anadolu Gelişim Okulları bundan böyle kendi elektriğini kendisi üretecek. Bu özel projede, Anadolu Gelişim Okullarının minik mühendisleri de panellerin kurulumunda bizzat görev almanın heyecanını yaşadılar. Sadece Konya için değil, tüm Türkiye ve dünyamızı korumak için kolları sıvayan AGO, hem bir EKO OKUL OLARAK yaptığı projeler hem de yenilenebilir enerjiyi kullanarak öğrencilerine rol model oluyor.

Basında AGO

Anadolu Gelişim Okulları 19. Geleneksel Eğitim Sempozyumu'nda

Konya'nın eğitimdeki yeni ve iddialı markalarından Anadolu Gelişim Okullarının müdür ve yöneticileri Antalya'da düzenlenen ve Türkiye'deki Özel Okullar Derneği tarafından organize edilen 19. Geleneksel Eğitim Sempozyumu'na en üst düzeyde katıldı. İşte bu sempozyumun bir hatırası olarak Anadolu Gelişim Okullarının Müdürü Ertan Dündar ve Türk eğitiminin örnek isimleri bir aradalar.

Basında AGO

AGO’dan çevreye duyarlılık gezisi

Anadolu Gelişim Okulları(AGO) Eko- Okul Projesi kapsamında ilk kez öğrenci ve velilerine Sille’de bir doğa ve çevre gezisi düzenledi. Sille’nin tarihi yerlerinin öğrencilere tanıtıldığı gezide, velilerle birlikte öğrenciler çöp toplayarak, çevre temizliği yaptılar. Doğa ve çevre gezisi hakkında bilgi veren AGO Kurucu- Genel Müdürü Ertan Dündar, “Çevreye duyarlı bir okul olarak, Eko-Okul Projesi kapsamında öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikte Sille’de bir gezi düzenledik. Bu gezimizde öğrencilerimiz velileriyle birlikte güzel bir geçirdiler. Sille’nin tarihi yerlerini gezdiler. Bunun yanında yine öğrencilerimizden oluşan Eko-Tim liderliğinde çöp toplayarak, çevre temizliği yaptılar....

Basında AGO

İyi Eğitilmiş Kaliteli Bireyler Yetiştirmeyi Hedefleyen Anadolu Gelişim Okulları Açıldı

Konya eğitim dünyasına yeni bir soluk getirme iddiasıyla yola çıkan Anadolu Gelişim Okulları, farklı eğitim metotlarının yanı sıra dumansız hava sahası olma özelliği ile de dikkat çekiyor. Anadolu Gelişim Okulları (AGO) çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir törenle eğitim öğretim hayatına başlangıç yaptı. Mustafa Akçay’ın yatırımcılığı ile uzun yıllardır Konya’da eğitimcilik yapan Ertan Dündar’ın kurucu müdürlüğünü üstlendiği AGO Konya eğitimin dünyasına farklı bir soluk getirmek iddiasıyla açıldı. Ankara Maya Okulları’nın danışmanlığını üstlendiği AGO’nun açılış töreninde konuşan yönetim kurulu başkanı Mustafa Akçay, tecrübeli ve başarılı isimlerin okul çatısı altında buluştuklarına dikkat çekti. Konya eğitim camiasına farklı bir anlayış getireceklerine dikkat çeken Akçay, Konya’da en iyi eğitim nerededir sorusunun kesin cevabının AGO olacağını söyledi.

http://www.yenimeram.com.tr/anadolu-gelisim-okullari-iddiali-bir-giris-yapti-359739.htm

Basında AGO

Anadolu Gelişim Okulları açıldı

Eğitim sektöründe gelişen ve sürekli yeni eğitim merkezlerine yatırım yapılan Konya’ya bir özel okul daha kazandırıldı. Ankara Maya Okulları’ndan danışmanlık alan Anadolu Gelişim Okulları, düzenlenen törenle Konya Tropikal Kelebekler Vadisi civarında aç Anasınıfı, ilk ve orta okul olarak faaliyete geçen Anadolu Gençlik Okulları (AGO)’nun açılışına; Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Kurucu Müdür Ertan Dündar, AGO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akçay, okul eğitmenleri ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış, edilen dua ve kesilen kurdele ile gerçekleştirildi.Program, saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra çeşitli gösteriler yapıldı.

http://www.memleket.com.tr/anadolu-gelisim-okullari-acildi-1849957h.htm

Basında AGO

Anadolu Gelişim Okulları Sahibi Musfata AKÇAY - METROPOL KONYA Ropörtajı

Sadece Konya’da değil Türkiye’de de ilklerin okulu olmayı başaran Anadolu Gelişim Okulları, sunduğu eğitim anlayışıyla adından sıkça söz ettirecek. Eğitime gönülden destek veren ve en iyiyi başarabilmek için yola çıkan Anadolu Gelişim Okulları’nın Sahibi Mustafa Akçay ile bu yeni anlayışı konuştuk. Eğitimde olanla yetinmeyip en iyisine ulaşmayı hedefleyen Mustafa Bey; amaçlarının sadece eğitim olmadığını, iyi bir eğitim vermenin yanı sıra dünya insanları yetiştirmek istediklerini dile getirdi.

Basında AGO

Anadolu Gelişim Okulları'na Anlamlı Ödül

Anadolu Gelişim Okulları 14 Mart Tıp Bayramı'nda Konya Tabipler Odası'nın düzenlemiş olduğu tüm programlara sponsor oldu. Türkiye'de bir ilki başaran Anadolu Gelişim Okulları, okulunda çalışanlarını sigara kullanmayan kişilerden seçti ve okulun tamamen dumansız hava sahası olmasını sağladı.

Basında AGO

Anadolu Gelişim Okulları Konya'nın Eğitimdeki Yeni Yüzü

Konya'da ilklerin okulu olan Anadolu Gelişim Okulları 2019-2020 eğitim öğretim yılında Anasınıfı, İlkokul ve Ortaokul olarak serüvenine başlayarak Konya'da eğitime yenir bir anlayış getirecek.